Powrót do:   Wykonawcy
Gápová Ingrida

ur. na Słowacji, edukację muzyczną rozpoczęła w wieku sześciu lat od gry na fortepianie. Naukę kontynuowała w Konserwatorium w Żylinie w klasie śpiewu, a następnie w Akademii Muzycznej w Bańskiej Bystrzycy. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. Hanny Michalak. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych. Wykonuje dzieła oratoryjno-kantatowe i cykle pieśni.
W repertuarze operowym artystki znajdują się m.in.: partie Paminy oraz I Damy z
Czarodziejskiego fletu Mozarta, Zuzanny oraz Barbariny z Wesela Figara Mozarta, Micaëli z Carmen Bizeta, Małgosi z Jasia i Małgosi Humperdincka, Kseni z Borysa Godunowa Musorgskiego, Hanny ze Strasznego dworu Moniuszki, Belindy z Dydony i Eneasza Purcella.

W sezonie 2009/2010 wystąpiła na deskach Teatru Wielkiego–Opery Narodowej w Warszawie w prapremierze opery The Sudden Rain Aleksandra Nowaka (partia She), a w grudniu 2010 wystąpiła jako Barbarina w Weselu Figara w reżyserii Keitha Warnera. Współpracuje z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz z Teatrem Wielkim–Operą Narodową w Warszawie.