Powrót do:   Wykonawcy
TWOgether Duo

Magdalena Bojanowicz, wiolonczela, i Maciej Frąckiewicz, akordeon, są laureatami Paszportu Polityki „za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki współczesnej i nie tylko. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania”.

Współpracują ze sobą od 2007 roku i wspólnie zdobyli najwyższe laury na prestiżowych konkursach: I Nagroda na VIII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku (2008), II Nagroda w XLV Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Klingenthal (2008), Nagroda Specjalna dla najlepiej zapowiadającego się polskiego artysty na XIV Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2010). Duet jest laureatem prestiżowego stypendium Ministra Kultury RP „Młoda Polska”, które otrzymał na nagranie płyty z kompozycjami polskich współczesnych twórców. Efektem tego jest wydany w grudniu 2012 album Satin.

W ostatnim czasie duet wystąpił z recitalami podczas festiwalu Musica Polonica Nova we Wrocławiu (2010), Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie (2011), Warszawskiej Jesieni (2012), w cyklu contem.ucha w Filharmonii Łódzkiej (2010), w Thonon-les-Bains we Francji (2010), Filharmonii w Wilnie (2010) oraz w Instytucie Polskim w Pradze (2011).

We wrześniu 2012 duet wystąpił z recitalem w ramach Warszawskiej Jesieni, prezentując utwory Matthiasa Pintchera, Adriany Hölszky i Wojciecha Blecharza.