Przejdź do:   Program Małej WJ   Program Małej WJ
Muzyka współczesna jest również dla dzieci
Jak co roku, przygotowaliśmy dla dzieci, rodziców, opiekunów moc różnorodnych muzycznych atrakcji. Tym razem inauguracja w przypałacowym parku Królikarni.
Niemiecki artysta Erwin Stache skonstruował muzyczne pojazdy, przypominające dorożki, z którymi będzie można spacerować w tempie… largo, andante, maestoso, presto. Dla dużych i małych eksperymentatorów – możliwość wysłuchania utworów od końca do początku. Na deser orkiestra zegarów z kukułką. Przekonamy się, jak zaśpiewają wspólnie małe elektroniczne ptaszki i czy mają tremę przed występem.
Jak zwykle zagościmy też w Łazienkach Królewskich. Słuchodrzewisko to performance muzyczny przygotowany przez Artura Zagajewskiego. Na wielkiej łące i dookoła niej zasiądą muzycy. Kto jeszcze z nimi zagra: paw, kos, kaczka, świerszcz? W parku wszystko może się wydarzyć.
W Fabryce Trzciny, na warszawskiej Pradze, wspólnie z Panem Kamyczakiem przeżyjemy emocjonującą przygodę. Przywrócimy w Rurkogrodzie, gdzie mieszkają kolorowe Bum Bum Rurki, radość muzykowania. Na wyprawę zabiorą nas studenci kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie.
W kolejny weekend czeka nas muzyczna gra terenowa na parkingu podziemnym w budynku Agory, przygotowana przez kompozytora Sławka Wojciechowskiego. W soboty parking pustoszeje, nie słychać warkotu silników, ani trzaskania drzwiami, co nie znaczy, że jest kompletnie cicho. W takiej przestrzeni różnorodne dźwięki lubią się ukrywać i figlować, a echo je goni…
Zapraszamy do „łapania” rozmaitych dźwięków na Małej Warszawskiej Jesieni.

Paulina Celińska
Koordynator Małej Warszawskiej Jesieni
Loading...