Powrót do:   Wykonawcy
Nopper Sylvia
mezzosopran, jeszcze podczas studiów w Akademii Muzycznej w Bazylei zyskała renomę jednej z najlepszych wykonawczyń muzyki współczesnej. Ma na swoim koncie prawykonania przeszło 150 utworów, z których wiele jest jej dedykowanych. Są wśród nich m.in. kompozycje sceniczne – muzyka teatralna i opera współczesna stanowią obszar szczególnego zainteresowania artystki. Nie mniejszym uczuciem jednak darzy ona muzykę kameralną oraz wszelkiego rodzaju twórczość pieśniową.
Sylvia Nopper współpracuje z takimi kompozytorami i dyrygentami, jak Heinz Holliger, Jürg Wyttenbach, Susanna Mälkki czy Pierre Boulez. Uczestniczy też w festiwalach na całym świecie, występując ze słynnymi orkiestrami i zespołami, jak Ensemble Modern Frankfurt, paryski Ensemble intercontemporain, wiedeńskie Klangforum, Phoenix z Bazylei, Contrechamps Genève czy Swiss Chamber Soloists.
Jej otwartość na wyzwania, przełamywanie granic ekspresji, badanie i otwieranie nieznanych muzycznych obszarów dokumentują liczne nagrania płytowe i radiowe.⁞