Powrót do:   Wykonawcy
ENSEMBLE MODERN

założony w roku 1980, od 1985 z siedzibą we Frankfurcie, jest jednym z czołowych zespołów nowej muzyki na świecie. Obecnie składa się z 19 solistów z Argentyny, Bułgarii, Niemiec, Indii, Izraela, Japonii, Polski i Szwajcarii, wzbogacających zespół o elementy kultur, w których wyrośli.

Ensemble Modern znany jest ze specyficznych dla niego form pracy i organizacji: wszyscy członkowie razem wybierają i realizują projekty oraz zajmują się sprawami finansowymi. Na wyjątkowy repertuar składają się: teatr muzyczny, projekty taneczne i z użyciem wideo, muzyka kameralna, na duże zespoły i orkiestrowa. Zespół występował w Afryce, Australii, Chinach, Indiach, Japonii, Korei, Ameryce Południowej, na Tajwanie, w Rosji i w Stanach Zjednoczonych. Występuje regularnie na renomowanych festiwalach i w prestiżowych miejscach, jak Salzburger Festspiele, Klangspuren Schwaz, Festwochen Wien, Musikfest Berlin, MusikTriennale w Kolonii, Lincoln Center Festival w Nowym Jorku, Festival d’Automne à Paris, Holland Festival w Amsterdamie, Lucerne Festival, Alte Oper Frankfurt, Oper Frankfurt, Kölner Philharmonie, Konzerthaus Berlin, Philharmonie Essen i w Festspielhaus Baden-Baden. Zespół daje około 100 koncertów rocznie. Ensemble Modern dąży do jak najwierniejszego oddania intencji twórców, czemu służy ścisła współpraca z kompozytorami. Muzycy prezentują średnio około 70 nowych utworów rocznie, z czego 20 to prawykonania.

Wsparcie finansowe Ensemble Modern otrzymuje od Niemieckiej Państwowej Fundacji Kulturalnej, miasta Frankfurt, Stowarzyszenia Niemieckiej Akademii Zespołów, landu Hesji, Deutsche Bank Stiftung i GVL; specjalne projekty powstają dzięki wsparciu Kulturfonds Frankfurt RheinMain. Muzycy Ensemble Modern pragną wyrazić podziękowanie Fundacji Aventis oraz hr2-kultur – instytucji-partnerowi Ensemble Modern do spraw kultury.

www.ensemble-modern.com