Kupczak Sławomir
Artysta związany z Wrocławiem. Studiował w tamtejszej Akademii Muzycznej: kompozycję u Jana Wichrowskiego oraz kompozycję komputerową u Stanisława Krupowicza i Cezarego Duchnowskiego. Uczestniczył w międzynarodowych kursach kompozytorskich, był stypendystą Ministra Kultury, Fundacji Przyjaciół Warszawskiej Jesieni, Ernst von Siemens Musikstiftung, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Zarządu Miasta Wrocławia. Jego utwory wykonywano na najważniejszych festiwalach w Polsce (Musica Polonica Nova, Musica Electronica Nova, Warszawska Jesień, Sacrum Profanum) oraz w Anglii, Irlandii, Francji, Niemczech, Szwajcarii, a także we Włoszech i na Ukrainie.
Otrzymał IV lokatę na 53. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu oraz II nagrodę na 53. Konkursie Młodych Kompozytorów im. Tadeusza Bairda w Warszawie. Wykonawcami jego utworów są wybitni soliści i zespoły: Agata Zubel, Anna Radziejewska, Andrzej Bauer, Karol Marianowski, Maciej Grzybowski, Gośka Isphording, Kwartet Śląski, Cikada Ensemble, Orkiestra Kameralna AUKSO, Orkiestra Muzyki Nowej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, Camerata Silesia, Capella Cracoviensis.
Zainteresowania twórcze Sławomira Kupczaka obecnie koncentrują się na komponowaniu dużych form z zastosowaniem elektroniki: Novella na komputer (2007–09), Fryderyk Chopin. Ciennik osobisty, instalacja dźwiękowa (2010), Raport na komputer i zespół kameralny do tekstu Pawła Krzaczkowskiego (2011–12). Ważne miejsce zajmują w jego twórczości także utwory orkiestrowe: Penultima na wiolonczelę i orkiestrę (2008), I Symfonia „Capax Dei“ na chór i orkiestrę (2008-10), Dossier A. Z. na trzy saksofony i orkiestrę (2009), Figment na orkiestrę (2011), Fantazmaty na klarnet i orkiestrę (2011–12), Kolibry na orkiestrę (2012). Jest członkiem zespołu muzyki improwizowanej Phonos ek Mechanes.