Powrót do:   Wykonawcy
Chlewińska Izabela

ur. w 1980, tancerka, choreograf, artystka niezależna. Jest absolwentką Liceum Muzycznego im. K. Szymanowskiego w Warszawie, Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kulturą w wymiarze europejskim przy Akademii Muzycznej w Krakowie. Była stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego dla tancerzy i choreografów DanceWEB w Wiedniu. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkinią nieformalnego zrzeszenia choreografów niezależnych Centrum w Ruchu w Warszawie, a także Embassy of... – kolektywu łączącego ponad 70 artystów z całego świata.

Swoje autorskie spektakle taneczne, m.in. Ophelia is not dead czy Tralfamadoria, prezentowała w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Najnowszy projekt artystyczny DP1 tworzy wraz z muzykiem i artystą wizualnym Tomkiem Bergmannem.

Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw oraz Ramoną Nagabczyńską. Od roku 2008 realizuje spektakle dramatyczne jako choreograf (Teatr Studio, Teatr Dramatyczny, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Narodowy w Warszawie).