Powrót do:   Wykonawcy
Sadkowska, Dagna

skrzypaczka, pedagog muzyczny. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Krzysztofa Bąkowskiego. Współtwórczyni i członkini zespołu Kwartludium. Solistka i kameralistka. Ma w swoim dorobku liczne wykonania i prawykonania dzieł współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych, m.in. Magdaleny Długosz, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Ziemowita Zycha, Aleksandry Gryki, Lawrence’a Mossa, Salvatore’a Sciarrina, Bernarda Cavana, Toshia Hosokawy i Aleksandra Lasonia. Dagna Sadkowska koncertowała na takich festiwalach, jak Warszawska Jesień (2003–07), Festiwal Prawykonań i JAZ – Festiwal Muzyki Improwizowanej w Katowicach, Muzyczny Sejsmograf III, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Latająca Akademia Muzyki Współczesnej, Nowe Gdańskie Brzmienia, Ad Libitum, Audio Art.

Od kilku lat działa aktywnie na scenie muzyki improwizowanej. W ramach projektu „plain music” występowała z takimi wykonawcami, jak: John Edwards, Le Quaninh, John Tilbury, Axel Dörner, Thomas Lahn, DJ Lenar.

Uczestniczka organizowanych przez Instytut Adama Mickiewicza warsztatów i koncertów polsko-japońskich w Tokio i Osace. Jest stypendystką programu Ministra Kultury „Młoda Polska”. Dagna Sadkowska od 15 lat działa aktywnie jako pedagog muzyczny. Jest autorką Internetowego zbioru zadań do muzyki współczesnej, który powstał dzięki stypendium miasta stołecznego Warszawy. Stworzyła autorski program zajęć muzykoterapeutycznych. Artystka od wielu lat prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży (Muzeum Literatury, Dom Pracy Twórczej w Wigrach, Instytut Teatralny, Mała Warszawska Jesień), wykorzystując zarówno wieloletnie doświadczenie pracy z młodzieżą szkolną, jak i praktykę muzyka kameralisty i solisty. Jest autorką i współtwórczynią projektu Muzyczne obrazy

Loading...