HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Katharina Rikus

ur. w Liestal (Szwajcaria) uczyła się śpiewu w Akademii Muzycznej w Bazylei, odbyła też kurs operowy w Wyższej Szkole Muzycznej Saarbrücken pod kierunkiem Philippe’a Huttenlochera i Siegmunda Nimsgerna. Kontynuowała studia u Glorii Davy w Indiana University, Bloomington.
Otrzymała liczne wyróżnienia i nagrody, w tym Studienpreis des Schweizer Tonkünstlervereins oraz stypendium Richard-Wagner-Verband w Saarbrücken. Przez trzy lata pracowała w zespole Opery Kameralnej we Frankfurcie, śpiewając główne partie w operach Händla, Haydna, Mozarta, Rossiniego
i Donizettiego. Jako Händlowska Galatea wystąpiła gościnnie we Florencji. Brała udział w produkcjach operowych teatru w Bremie, jak m.in. Borys Godunow Musorgskiego, Fatinitza Franza von Suppégo
i Leben mit einem Idioten Schnittkego. Ostatnio śpiewała w Parsifalu Wagnera w Baden-Baden (produkcja: Nikolaus Lehnhoff, kierownictwo muzyczne: Kent Nagano) i wzięła udział w rejestracji tego spektaklu na dvd.
Żywo interesuje się również repertuarem muzyki współczesnej; ma na swym koncie liczne prawykonania. W ciągu ostatnich lat koncertowała z zespołami specjalizującymi się w muzyce XX w., jak taima Granada i in.; wykonywała m.in. Pierrot lunaire Schönberga, Folk Songs Beria i Ancient Voices of Children Crumba na festiwalu w Alicante (Festival internacional de la mirada del mundo). Bierze udział w wykonaniach koncertowych i nagraniach radiowych w różnych ośrodkach muzycznych Europy.
Od 1997 r. prowadzi klasę śpiewu Hochschule für Künste w Bremie.