HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Rüdiger Bohn

studiował fortepian i dyrygenturę w konserwatoriach w Kolonii i Düsseldorfie. Jako pianista został laureatem wielu nagród, m.in. na konkur-sach we Florencji i Bordeaux. Następnie, po odbyciu kursów mistrzowskich u L. Bernsteina, J. E. Gardinera i S. Celibidache, postanowił poświęcić się dyrygenturze.
Doświadczenie zdobywał początkowo jako asystent muzyczny ThéČtre de la Monnaie w Brukseli, a później jako pierwszy dyrygent teatrów w Bazylei i Lubece. Występował gościnnie w Opéra de Nancy i Darmstadt Staatstheater, na Biennale w Monachium, w Teatro Comunale w Bolonii oraz z orkiestrami rai w Rzymie i Turynie, Orkiestrą Szwajcarii Romańskiej, Orchestre de Chambre de Lausanne i Klangforum Wien.
Szczególną uwagę poświęca prezentacji nowej muzyki, występując na festiwalach Warszawska Jesień
i Salzburger Festspiele, wakacyjnych kursach w Darmstadcie, a przede wszystkim w Operze Współczesnej
w Berlinie, której jest dyrektorem i założycielem. Pod jego batutą zaprezentowane zostały tam opery takich twórców, jak Henze, Kagel, Battistelli, Feldman, Reimann, Hölszky, Sciarrino, Maxwell Davies
i Rihm, jak również teatr muzyczny Qu Xiao-songa (we współpracy z Biennale w Monachium) i Don Kichot Zendera (koprodukcja z Komische Oper w Berlinie).
W 2005 i 2006 r. Rüdiger Bohn został ponownie zaproszony do dyrygowania Koreańską Orkiestrą Symfoniczną, polsko-niemieckim zespołem młodzieżowym na Warszawskiej Jesieni oraz zespołem timf na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym  w Tongyeong i na Biennale w Monachium.