HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Teodoro Anzellotti

ma w repertuarze zarówno muzykę dawną, barokową (G. Frescobaldi, D. Scarlatti, J. S. Bach), jak i najnowszą, w tym utwory dedykowane mu przez tak wybitnych kompozytorów, jak Luciano Berio (Sequenza XIII), James Dillon, Vinko Globokar, Heinz Holliger, Mauricio Kagel, György Kurtág, Wolfgang Rihm, Salvatore Sciarrino, Karlheinz Stockhausen.
Urodzony w Candela (Włochy), studiował w Niemczech (Karlsruhe i Trossingen). W 1985 r. otrzymał
I nagrodę na międzynarodowym konkursie Hugona Herrmanna.
Od 1987 r. uczy muzyki kameralnej i gry na akordeonie w Hochschule für Musik und Theater Bern-Biel, a od 1992 – na Międzynarodowych Kursach Wakacyjnych Nowej Muzyki w Darmstadcie. Jest wykładow-
cą międzynarodowych kursów mi-strzowskich i seminariów.
Koncertował w wielu krajach Europy, Azji, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Był solistą orkiestr symfonicznych Radia Bawarskiego, Radia Berlin, Saarbrücken, Fryburga Bryzgowijskiego, Kolonii, Tonhalle-Orchester Zürich, Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie, Orquesta Sinfónica del Principado de Asturias, a także zespołów kameralnych, jak Ensemble Modern, Scharoun Ensemble Berlin, Klangforum Wien, Ensemble Contrechamps, Collegium Novum Zürich, Varianti Stuttgart, Münchner Kammer-orchester, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, Nieuw Sinfonietta Amsterdam, Arditti Quartett, ensemble recherche.
Ponadto występował na festiwalach: Wittener Tage für neue Kammermusik, Musik-Biennale Berlin, Ars Musica w Brukseli, Donaueschinger Musiktage, Biennale w Wenecji, Archipel (Genewa), Schleswig-Holstein Musikfestival, Milano Musica, Musiktriennale w Kolonii, na festiwalu Gubelkiana w Lizbonie, Luzerner Festwochen, Mondsee Musiktage, Biennale w Monachium, Steirischer Herbst, Festival d’Automne w Paryżu, Schwetzinger Festspiele, Musica w Strasburgu, Pan Music Festival w Seulu, Éclat Stuttgart, Wien Modern i in.