HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

László Hudacsek

urodził się na Węgrzech. Pracuje jako solista Berliner Symphonie-Orchester, Bruckner Orchester Linz, Ensemble Resonance Hamburg, Stuttgart Kammer-Orchester; z takimi dyrygentami, jak Dennis Russell Davies, Heinz Holliger, Péter Eötvös, Mauricio Kagel, Zsolt Nagy, Karlheinz Stockhausen i in. Występował też z Ensemble Modern, Ensemble recherche, Muskfabrik, Ensemble Cologne, Stockhausen Ensemble, Israel Contemporary Players, Klangforum Wien etc.
Studiował perkusję w Debreczynie u Józsefa Vrany, a następnie w Wyższej Szkole Muzycznej
w Karslruhe pod kierunkiem Isao Nakamury oraz Pétera Eötvösa w jego zespole nowej muzyki. W latach 1990–93 był perkusistą orkiestry Pécser Symphoniker. W latach 1994–2000 pracował jako asystent
i muzyczny partner Isao Nakamury.
Jest laureatem wielu konkursów, m.in. zwycięzcą 13th Annual Japan Wind and Percussion Competition w Tokio (1996), jak również stypendystą Międzynarodowego Instytutu Muzyki w Darmstadcie (1994, 1996, 1998) oraz landu Badenii-Wirtembergii (na projekt „Perkusja i elektronika – nowe media”, 1995–97). W 2003 r. był guest artist w zkm (Centrum Sztuki
i Technologii Mediów) w Karlsruhe.
Hudacsek był gościem licznych festiwali muzycznych, jak Berliner Festwochen, Music Biennale
i MärzMusik (Berlin), Ars Musica (Bruksela), Eclat Festival (Stuttgart), Music Triennale (Kolonia), Ars Electronica (Linz), Praska Wiosna, festiwal muzyczny w Szlezwiku-Holsztynie, biennale w Tel Awiwie, Warszawska Jesień, Wien Modern i in.
Występował w najbardziej znanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji, m.in. Concertgebouw w Amsterdamie, Konzerthaus w Ber-linie i Wiedniu, Mozarteum w Salz-burgu, Sala Cecilia Meirelles w Rio de Janeiro i Bario Hall w Tokio; ma również na swoim koncie udział
w prawykonaniach wielu utworów, m.in. L’Art Bruit Maurizio Kagela (jako asystent Isao Nakamury), Andere Räume Roberta hp Platza, Births Valeria Sannicandra i Little Big Bang Uwe Krempa.
Od 1993 r. mieszka w Karlsruhe.


Tommy Mansikka-aho, ur. 1970 w Szwecji, specjalista w zakresie gry na etnicznych instrumentach dętych. Działał aktywnie na polu performance’u i innych form artystycznego wyrazu, kiedy to – na początku ostatniej dekady – przyjęli go pod swoje skrzydła muzycy profesjonalni, odkrywając sekrety jego kreatywności. Jako muzyk intuitywny posiadł zdolność czerpania inspiracji z głębi siebie, co łącznie
ze zdobytym doświadczeniem pozwoliło mu na stworzenie własnego, niepowtarzalnego stylu gry.
Od 1990 r. wystąpił w ponad 20 krajach, zarówno jako solista, jak
i członek różnych grup. Należał do takich zespołów, jak Edea i Gjallarhorn (ten drugi jest zdobywcą wielu nagród muzycznych), brał również udział w nagraniach płytowych. Komponował, a także był inicjatorem i „siłą wiodącą” licznych przedsięwzięć artystycznych.
Obecnie pracuje nad własnymi projektami muzycznymi. Działa również jako dj i producent. Jest artystycznym liderem projektu „Fuse”, będącego kombinacją różnych muzycznych i międzykulturowych pomysłów.
Śpiewanie, pisanie piosenek, komponowanie i granie na instrumentach (gitara, perkusja, etniczne instrumenty dęte) to mocne punkty tego wielostronnie utalentowanego człowieka.