HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Mikael Bellini

jest czołowym kontratenorem skandynawskim, studiował w Royal College of Music w Sztokholmie. Dysponuje bogatym repertuarem, obejmującym dzieła
od renesansu po dwudziesty wiek.
Jego debiutem operowym była partia Don Juana w operze Melaniego L'empio punito wystawionej przez Wadstena Academy w 1986 r. Od tego czasu śpiewał wiele partii operowych, zdobywając uznanie za swe umiejętności wokalne i aktorskie.
Jego repertuar barokowy obejmuje m.in. partie operowe Orfeusza w operze Glucka, Ottona
w Koronacji Poppei Monteverdiego
i Orlanda w operze Händla pod tym tytułem, oraz liczne partie altowe
w oratoriach Bacha, Händla, Vivaldiego, Purcella i in. Brał udział
w tournées koncertowych z sopranistką Susanne Rydén i Stockholm Baroque Ensemble oraz z Nederlandse Bachvereniging i Royem Goodmanem (2003).
Interesuje się również repertuarem współczesnym, specjalnie
z myślą o nim powstało kilka nowych utworów. Wykonywał partie przeznaczone na alt męski w operach Achnaton Philipa Glassa (rola tytułowa) oraz Sen nocy letniej Benjamina Brittena (partia Oberona). W 2005 r. zadebiutował w Teatrze Królewskim w Kopenhadze w operze The Tempest Thomasa AdŹsa.
Regularnie daje koncerty na terenie Skandynawii i w Europie.
W Szwecji występował z wszystkimi większymi orkiestrami symfonicznymi, jak np. Orkiestra Królewskiej Filharmonii, Orkiestra Symfoniczna Radia Szwedzkiego czy Orkiestra Symfoniczna Götteborga. Pojawia się również regularnie w koncertach barokowych orkiestr w Drottning-holm i Sztokholmie.