HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Peter Hirsch

ur. w 1956, po studiach w Kolonii został pierwszym asystentem Michaela Gielena w Operze Frankfurckiej, a w latach 1984–87 był pierwszym dyrygentem tej sceny.
W 1985 r. zadebiutował w teatrze La Scala, prowadząc Prometeusza Luigiego Nona (prapremiera ostatniej wersji opery). Rok później przygotował premierę opery Hansa Zendera Stephen Climax (Frankfurt) i Risonanze Erranti Nona (Kolonia), następnie liczne produkcje operowe m.in. w Vancouver, na scenach English i Welsh National Opera, Scottish Opera, Netherlands Opera Amsterdam (rekonstrukcja oryginalnej wersji Benvenuta Celliniego Berlioza) oraz Staatsoper unter den Linden Berlin.
Występuje regularnie jako dyrygent gościnny m.in. Deutsche Symphonie-Orchester Berlin, orkiestr radiowych Berlina, Frankfurtu, Fryburga Bryzgowijskiego, Baden-Baden, mdr Leipzig, Orchestre National de Belgique i in., jak również wielu zespołów nowej muzyki. Gościł na festiwalach w Berlinie, Bolonii, na Ars Musica w Brukseli, Styryjskiej Jesieni i na monachijskim Biennale. Ma w dorobku liczne prawykonania utworów Nona, B. A. Zimmermanna, Lachenmanna, Zendera i innych wybitnych kompozytorów.
Dyskografia Hirscha obejmuje dzieła Nona i Zimmermanna, a z klasyki – Schuberta, Brucknera, Mahlera, Brahmsa i Janáčka.