HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Daniel Gazon

ur. 1955 w Waimes (Belgia). Studiował w klasie trąbki i kontrabasu Królewskiego Konserwatorium w LiŹge, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w zakresie obu instrumentów w roku 1977. W 1978 r. rozpoczął studia dyrygenckie u I. Markevitcha i M. Deutscha. Po ukończeniu Międzynarodowych Seminariów w Weimarze oraz Mozarteum w Salzburgu (1984) został zaproszony przez S. Ozawę do kontynuowania nauki w Berkshire Music Center w Tanglewood, gdzie pracował pod jego kierunkiem, jak również z K. Masurem i J. Silversteinem. Najbardziej decydującym doświadczeniem była dla niego praca z S. Celibidache’em,u którego studiował fenomenologię i dyrygenturę (1986–89).
Od 1985 r. Daniel Gazon pracuje regularnie z wszystkimi ważnymi orkiestrami w Belgii. Za granicą współpracował z takimi zespołami, jak Polska Orkiestra Radiowa w Warszawie, orkiestrami filharmonii w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Jenie, orkiestrą kameralną St. Christophorus w Wilnie, zespołem Gaida, Ensemble Musiques Nouvelles, Champ d’Action oraz Akademią Beethovenowską.
Obok rozległego repertuaru symfonicznego i operowego, Daniel Gazon jest również znany jako jeden z najlepszych specjalistów w zakresie muzyki XX wieku. Ma na swoim koncie prawykonania utworów takich twórców, jak L. de Pablo, Lindberg, Hölsky, Gerhard, Goeyvaerts, Vivier,
Tiensuu, Zielińska, Van Hove i Francesconi; był gościem międzynarodowych festiwali muzyki współczesnej, m.in. Światowych Dni Muzyki mtmw, Melos-Ethos, Ars Musica, Düsseldorf Kontrapunkt, Gaida oraz Warszawskiej Jesieni.
Jednocześnie z równym zaangażowaniem poświęca się nauce dyrygowania – od wielu lat prowadzi kursy mistrzowskie, pracuje też z orkiestrami akademii mu-zycznych w Belgii, na Słowacji i w Szwecji.
Mieszka w Brukseli.