HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Henryk Kaliński

ur. 1954. Studiował w Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie waltorni Edwina Golnika, którą ukończył z wyróżnieniem.
Jeszcze podczas studiów w 1976 r. zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym
w Markneukirchen i został zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Genewie. Po tych konkursowych sukcesach otrzymał liczne zaproszenia do nagrań w Polskim Radio i tv. Współpracował jako solista z Polską Orkiestrą Kameralną pod dyr. Jerzego Maksymiuka na koncertach w kraju
i za granicą, wsławiając się również wykonawstwem bardzo trudnych partii barokowych.
W 1979 r. reprezentował Polskę na międzynarodowych warsztatach waltorniowych w Michigan (usa). W tym samym roku podpisał kontrakt jako solista-waltornista z Orkiestrą Radiową w Bazylei (Szwajcaria), z którą współpracuje do dzisiaj, m.in. dokonując nagrań dla radia drs.
Jako członek licznych zespołów kameralnych, koncertował w różnych krajach, dokonując nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Mimo licznych zobowiązań za granicą, nie zerwał kontaktów z Polską, nagrał komplet koncertów na róg z orkiestrą Mozarta z Polską Orkiestrą Kameralną i angielskim dyrygentem Howardem Griffthsem dla szwajcarskiej firmy gallo, jest również częstym gościem polskich filharmonii.