HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Steven Schick

urodził się i wychował w stanie Iowa w rodzinie farmerskiej. Od dwudziestu lat cieszy się renomą czołowego wykonawcy i pedagoga nowej muzyki perkusyjnej. Studiował na Uniwersytecie Stanowym Iowa, następnie w Staatliche Hochschule für Musik we Fryburgu Bryzgowijskim, gdzie uzyskał dyplom muzyka-solisty. Zamówił ponad 100 nowych utworów na perkusję i dał ich prawykonania m.in. w serii koncertów Lincoln Center’s Great Performers i Los Angeles Philharmonic’s „Green Umbrella”, a także na renomowanych festiwalach, jak Warszawska Jesień, bbc Proms, Holland Festival, Jerusalem Festival, Stock-holm International Percussion Event i Budapeszteńska Wiosna. Wiele spośród tych utworów zostało nagranych dla Sony Classical, Wergo, Point, crt. W przygotowaniu jest nowy krążek solowy cd artysty dla wytwórni Neuma Records.
W latach 1984–92 Schick udzielał się na Międzynarodowych Kursach Wakacyjnych Nowej Muzyki
w Darmstadcie – wraz z Jamesem Woodem prowadził tam specjalny program perkusji przyszłości. Wykładał gościnnie w konserwatorium w Rotterdamie i w londyńskim Royal College of Music. Ma tytuł profesora muzyki Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego i wykładowcy w Manhattan School of Music.
Jest perkusistą zespołu Bang on a Can All-Stars, grywa z pianistą Jamesem Averym, z grupą perkusyjną „red fish blue fish” i in.