HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Agata Zubel

ur. we Wrocławiu, ukończyła z wyróżnieniem Primus Inter Pares studia kompozytorskie w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie Jana Wichrowskiego. Wokalnie kształci się pod kierunkiem Danuty Paziuk-Zipser. Studia kontynuowała w Conservatorium Hogeschool Enschede w Holandii oraz na licznych kursach. Stypendystka Ernst von Siemens Musikstiftung, Ministra Kultury, Zarządu Miasta Wrocławia oraz Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Jest członkiem Związku Kompozytorów Polskich. Jej utwory wykonywane były na festiwalach: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, Audio-Art, Dni Muzyki Andrzeja Panufnika w Krakowie, Poznańska Wiosna Muzyczna, Festiwal Pamięci Adama Didura, Festiwal „Kraków 2000”, Chanterelle Festival, a także w Rosji (Moskwa) i Szwajcarii.
Jest laureatką licznych konkursów, zarówno kompozytorskich, jak i wokalnych. W 2003 r. przyznano jej III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzyki Współczesnej dla Profesjonalnych Solistów w Nicati (Szwajcaria) oraz Nagrodę Główną Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga na Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców.
Jako wokalistka brała udział  w wielu prestiżowych wydarzeniach muzycznych, m.in. w większości wymienionych festiwali i w koncertach Związku Kompozytorów Polskich. Występowała na estradach filharmonii – Narodowej, Krakowskiej i Wrocławskiej oraz w Auli Uniwersytetu Poznańskiego. W jej repertuarze specjalne miejsce zajmuje muzyka najnowsza. Dokonała wielu prawykonań i nagrań dzieł twórców współczesnych.
W styczniu 2005 r. została laureatką Paszportu „Polityki”, a nagrodę przyznano za „niezwykłe kreacje wokalne, za osobowość sceniczną i za to, że potrafi harmonijnie godzić twórczość z odtwórczością”.