HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Duo Hob

hob-beats, duet perkusyjny, został założony w 2002 r. przez studentów Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie: Magdalenę Kordylasińską i Miłosza Pękalę.
Duet ma w programie utwory m.in. A. Koppela, M. Miki, E. Kopetzkiego, A.Ignatowicz-Glińskiej, P. NŅrgĆrda, A.Massona. Brał udział w takich festiwalach, jak Wieczory Muzyczne w Starej Dziekance, Perkusja 2002 i 2003, Crossdrumming Festiwal. We wrześniu 2003 r. wystąpił w Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie oraz w koncercie towarzyszącym VI Dolnośląskiemu Festiwalowi Nauki we Wrocławiu. Koncertował również w klubie XIII Muz w Szczecinie, galerii Kordegarda w Warszawie, podczas Międzynarodowych Dni Muzyki Perkusyjnej „Perkusja Solo i w Zespole” w Koszalinie oraz warsztatów perkusyjnych w Żaganiu. Wystąpił również w ramach cyklu „Portrety kompozytorów” Związku Kompozytorów Polskich w Warszawie, prezentując utwory Anny Ignatowicz-Glińskiej.
W lipcu 2004 r.duet zajął I miejsce na II Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym im. Mikołaja Stasiniewicza w Warszawie, otrzymując jednocześnie Nagrodę Prezydenta m. st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego.
Muzycy hob-beats współpracowali z wybitnymi pedagogami, takimi jak: J. Geoffroy, W. Moersch, D. Berg, E. Sejourne, R. Flores.
W roku akademickim 2004/05 przebywali na stypendium w ramach programu Sokrates/Erasmus w Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, gdzie kształcili się pod kierunkiem Gerta Mortensena.