HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Ensemble Timf


został założony w 2001 r. w celu wypromowania Tongyeong International Music Festival, jako zalążek profesjonalnej grupy, która mogłaby reprezentować współczes-ną muzykę koreańską. Od tego czasu zespół pokazał umiejętności wykonawcze wysokiej próby, od 2003 r. prezentując się również poza granicami kraju. Wykonuje nie tylko utwory znane, ale również daje premiery nowych utworów kompozytorów koreańskich. Bogaty repertuar zespołu obejmuje muzykę od klasycyzmu do współczesności.
Ensemble timf bierze udział
w Tongyeong International Music Festival, wystąpił na koncertach
z Ensemble Modern i Heinzem Holligerem, w „Ligeti Project” (cyklu koncertów poświęconych twórczości kompozytora). W 2004 r. zespół zaprezentował „Kagel Project” podczas Tongyeong International Music Festival oraz w Hoam Art Hall w Seulu, wystąpił też
w programie z pianistą Hyung Joon Changiem. Rok 2005 to m.in.
koncerty ze Stevem Reichem oraz inauguracja jesiennego sezonu Tongyeong International Music Festival.
Ensemble timf rozwija swój repertuar, zwracając coraz większą uwagę na muzykę współczesną. Występuje w Azji i poza jej obszarem, łącząc Tongyeong z resztą muzycznego świata. Od 2003 r. Ensemble timf był gościem kilku znaczących festiwali muzyki współczesnej. Dzięki sukcesowi swego pierwszego koncertu na arenie międzynarodowej – podczas otwarcia Bacau Contemporary Music Days
w Rumunii – zespół odgrywa ważną rolę nie tylko jako ekspert w dziedzinie nowej muzyki, ale też kierując międzynarodową uwagę na nową muzykę koreańską.
Ensemble timf występował podczas Międzynarodowych Letnich Kursów Nowej Muzyki
w Darmstadcie pod dyrekcją Rüdigera Bohna, gdzie wykonał nowy utwór niemieckiego kompozytora Hansa Thomalli oraz dał światowe premiery dzieł twórców koreańskich – Eun-Hwa Cho i Nam-Kuk Kima.
Zespół został również zaproszony do udziału w tegorocznym,
25. festiwalu nowej muzyki acl World New Music Conference and Festival, organizowanym przez Azjatycką Ligę Kompozytorów (acl).