HOMEProgramBiletyBiuroO festiwaluMiejsca koncertówSponsorzyArchiwumDownloadNewsGaleria

Następny koncert
Powrót
Wszystkie koncerty
Imprezy towarzyszące
Indeks kompozytorów Indeks wykonawców

 

Beom-Suk Lee

Beom-Suk Lee
ur. 1967. Ukończył Uniwersytet Sztuk w Chugye oraz Konserwatorium Peabody Uniwersytetu Johna Hopkinsa, gdzie studiował pod kierunkiem Roberta Halla Levisa i Bruna Amato. Obecnie odbywa podyplomowe studia w zakresie kompozycji u Tai-Bong Junga w Naro-dowym Uniwersytecie w Seulu.
Jest laureatem dwóch nagród - Pierwszego Festiwalu Muzyki Współ-czesnej w Pusan oraz 24. Konkursu Kompozytorskiego w Seulu. Jego utwory były wykonywane podczas Forum Nowej Muzyki organizowanym przez Goethe Institut w Seulu, na festiwalach w Pan i Taegu
i wielu innych. Zwłaszcza jego utwory organowe i saksofonowe cieszą się dużym uznaniem wykonawców (były przez nich zamawiane),
a muzykę chóralną kompozytora dwukrotnie prezentowano podczas konkursów chóralnych w Korei.
Beom-Suk Lee był wykładowcą uniwersytetów w Chugye, Keimung, Youngnam i Konkuk, pracował również w zarządzie wydziału kompozycji konserwatorium przy uniwersytecie w Soongsil. Obecnie jest profesorem w College of Liberal Arts and Science Uniwersytetu Yonsei, który w 2003 r. przyznał mu nagrodę za pracę dydaktyczną.
W swej twórczości dąży do komponowania eleganckich, dwunastotonowych melodii i harmonii poprzez kontrolowane użycie dysonansu i struktur organicznych w różnych, kontrastowych materiałach muzycznych.
P. Q. Phan
ur. 1962 w Wietnamie, gdzie studiował architekturę. W 1982 r. wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i podjął formalną edukację muzyczną - na uniwersytecie Południowej Kalifornii uzyskał bakalaureat, następnie na Uniwersytecie Michigan ukończył studia kompozytorskie wyższego stopnia.
Jego muzyka wykonywana była w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Argentynie i Chile, w większości krajów Europy,
w Izraelu, Australii, Nowej Zelandii, Chinach, Hongkongu, Korei Płd., Singapurze i Japonii. Wśród orkiestr i zespołów, które wprowadziły utwory Phana do swego repertuaru, były m.in. bbc Scottish Symphony, Kronos Quartet, American Composers Orchestra, Saint Louis Chamber Group, Cincinnati Orchestra, Charleston Symphony, Sinfonia da Camera i Cleveland Chamber Symphony. Otrzymał też szereg prestiżowych zamówień, w tym trzykrotnie od Kronos Quartet, dwukrotnie od Cleveland Chamber Symphony, a także od muzyków-solistów.
W 1997 r. został laureatem Prix de Rome. Uzyskał liczne nagrody i stypendia amerykańskich organizacji i instytucji muzycznych, w tym Charles Ives Center for American Music. Był rezydentem w MacDowell Colony, przy kwartecie Kronos, gościem wielu festiwali, m.in. Festiwalu Nowej Muzyki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara (1994), Forum Kompozytorów Azji w Senadi (Japonia, 1995), Festiwalu Nowej Muzyki w Hamilton College (w stanie Nowy Jork) w 1997.
Obecnie Phan koncentruje się na komponowaniu muzyki łączącej estetyki Azji Południowej i Zachodu. Pracuje jako pedagog kompozyc-ji (Assistant Professor) na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign, poprzednio (1993-96) tę samą funkcję pełnił na Uniwersytecie Stanowym Cleveland.